בשעה טובה ומוצלחת החלטתם שמנעולנות הוא מקצוע שאותו תרצו ללמוד. אכן מדובר בתחום מאוד מבוקש. מידי יום, מאות אנשים זקוקים לשירות פורץ מנעולים. רגע לפני שאתם נכנסים לתחום ומחליטים ללמוד אותו, כדאי להבין מה בדיוק הוא דורש על מנת שיהיה באפשרותכם למקסם את הרווח האפשרי שלכם מהקריירה.

1.      נכונות להוציא רישיון לקטנוע או אופנוע – כאשר מישהו נתקע בתוך הדירה שלו באמצע היום או באמצע הלילה, או כאשר מישהו מאבד את מפתחות הרכב שלו, אין לא זמן לחכות. הוא יזמין את המנעולן שיגיע אליו הכי מהר. בישראל, כידוע, כמות כלי הרכב הולכת וגדלה מידי שנה, מה שיוצר עומסים כבדים על הכביש. מנעולן שאין לו קטנוע או אופנוע, לא יצליח להיות מנעולן זריז שמגיע לכל מקום בו הוא נותן שירות תוך 20-30. עוד לפני שאתם מתחילים ללמוד בקורס למנעולנות, כדאי להוציא רישיון לרכב דו גלגלי.

 

2.      רישום פלילי נקי  -  לקוחות רבים ירצו לראות מסמכים לפני שהם יתנו לכם גישה לשחזור מפתות הרכב או החלפת הצלינדר שלהם. תעודת יושר מהמשטרה היא אחת הדרכים לוודא שאתם אמינים. לכן חשוב מאוד שלא יהיה לכם עבר פלילי. אחרת יהיה לכם קשה מאוד להשיג לקוחות במקצוע הזה.

 

3.נכונות לעבוד 24/7 -   מנעולן שמתכנן לעבוד מ 9 בבוקר על 18 בערב יפסיד חלק ניכר מפוטנציאל הרווח שלו. תקלות לא מתחשבות באף אחד. אנשים זקוקים לשירות הזה בכל שעות היממה כולל סופי שבוע. התעריף מחוץ לשעות העבודה הרגילות יכול להיות גבוה יותר. לכן, אם אתם מתכננים קריירה של מנעולן, עליכם להיות מוכנים לעבוד בשעות לא שגרתיות.

 

4.השקעה כספית בשיווק – אם אתם מתכננים להיות אך ורק שכירים, אין לכם מה לדאוג לגבי נושא השיווק. אבל אם המטרה הסופית שלכם היא לפתוח עסק ולהיות אדון לעצמכם, עליכם להבין שאתם זקוקים להשקעה כספית בשיווק. בישראל, כמו בכל מדינה אחרת, כמות המנעולנים היא גדולה מאוד כך שהתחרות היא לא קלה. אחד מאפיקי השיווק החשובים ביותר הוא קידום אתרים בגוגל הן מהצד האורגני והן מהצד הממומן. ישנם מנעולנים שמוציאים מעל לעשרת אלפים ₪ רק על שיווק מידי חודש כדי להגיע למצב בו הם מקבלים הזמנות לאורך כל היום. כדאי להתייעץ בנושא עם יועץ עסקי.

 

5.תודעת שירות גבוהה – פורץ מנעולים חייב להיות אדם סובלני ולא רק מוכשר במה שהוא עושה. הוא מגיע ללקח בשעת צרה  אשר מרגיש חסר עונים ומבולבל. אותו אדם יכול להיות עצבני, לא ברור ואפילו לחוץ. עליכם להבין את מצבו ולהתייחס אליו בנימוס. יחסי אנוש הינם חשובים מאוד להתפתחות עסקית.

תגיות: