סיימתם את קורס המנעולנות ועכשיו אתם עומדים לעשות את הצעד הראשון שלכם בתור מנעולנים מקצועיים. בישראל ישנה כמות אדירה של מנעולנים בכל עיר והתחרות על העבודה היא לא קלה. להלן כמה דברים שכדאי לדעת על הנושא.

השנה הראשונה היא החשובה ביותר – חשוב מאוד להתנסות ולתרגל את מה שלמדתם בקורס. אל תתחילו מדאגות פרנסה כיצד להשיג לקוחות ראשונים. ראשית עליכם להשתפשף בתחום. הדרך הנכונה להתחלה היא לעבוד כשכירים. כדי לצבור ניסיון אפשר להתחיל אפילו לעבוד בארצות הברית. ישנם מנעולנים רבים שמתחילים את הקריירה שלהם שם, צוברים מספיק כסף כדי לפתוח עסק משלהם המצריך אתר ותקציב שיווקי, ואז הם יוצאים לדרך.

חשוב להבין: לאחר החזרה לישראל כדאי גם להתנסות בעבודה כשכיר בארץ מפני שכאן מדובר בסוגי דלתות ומנעולים מורכבים יותר מאשר המנעול הממוצע בארה"ב. יחד עם זאת, הניסיון בארה"ב יקל על העבודה שלכם.

מצאו את מה שיבדל את העסק שלכם -  בידול הוא חלק קריטי משירות של כל בעל מקצוע ואין זה משנה אם מדובר במנעולן או טכנאי מזגנים. כדאי למצוא משהו שיבדל אתכם מהמתחרים שלכם. זה יכול להיות ברמה המקורית או ברמה הארצית. למשל הדבקת טפטים על דלתות. היום במקום להזמין דלת יקרה ומעוצבת, אנשים בוחרים להזמין טפט מעוצב שעושה את אותו האפקט. אז במקום שהלקוחות יזמינו שני בעלי מקצוע שונים, אם תספקו את השירות הזה -  כך תצליחו לבדל את עצמכם.

ספקו כמה שיותר שירותים – תחום המנעולנות הוא די רחב. הוא כוללת לא רק פריצה ותיקון מנועלים אלא גם תיקון דלתות, שכפול ושחזור מפתחות. לא כל המנעולנים מספקים את השירותים הללו. ככל שתוכלו לספק טווח שירותים רחב יותר, כך תוכלו להשיג יותר לקוחות.

שתפו פעולה עם מנעולנים אחרים – לקוחות חוזרים מהווים מרכיב חיוני מהצלחתו של כל עסק. חשוב לשתף פעולה עם מנעולנים אחרים במידה ואתם לא זמינים בזמן נתון לתת שירות למישהו אחר. כך לפחות הלקוח יטופל על ידיכם. אם בכל פעם שהוא יוצר אתכם קשר אתם לא זמינים להגעה כי אתם עסוקים -  הוא לא יטרח להזמין אתכם כשתתעורר התקלה הבאה. קחו זאת בחשבון.

השקיעו תקציב בשיווק ועשו זאת נכון – אף עם פי שעבודה מפה לאוזן והדבקת מגנטים על דלתות זאת דרך מעולה לשיווק, חשוב להשקיע היום גם בנושא שיווק באינטרנט. הקימו אתר, קדמו אותו בגוגל בצורה איכותית ועם תקציב מכובד. אמנם מדובר בהשקעה לטווח ארוך אבל כמות העבודה המרכזית תגיע אליכם משם לאחר שהשיווק יחל לעבוד.

באדיבות: עוזי מנעולים

 

תגיות: